Zmiany w organizacji ruchu w okolicach naszej klinki. Sprawdź, jak wygodnie dojechać Sprawdź
System Invisalign® to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na korektę zgryzu pacjentom, którzy nie chcą zakładać tradycyjnego aparatu ortodontycznego. W procesie leczenia wykorzystuje się zestaw indywidualnie zaprojektowanych nakładek (alignerów) idealnie dopasowanych do zębów Pacjenta, które poprzez ich wymianę co kilka tygodni stopniowo przemieszczają i wyrównują zęby.
Nakładki wykonane są z elastycznego tworzywa, dzięki czemu leczenie jest wygodne i komfortowe, a możliwość zdejmowania ich podczas jedzenia, mycia zębów czy uprawiania sportu, sprawia, że utrzymanie higieny jamy ustnej jest łatwiejsze.
W ramach systemu Invisalign®, certyfikowany lekarz dentysta korzysta z cyfrowego skanera 3D, co pozwala na dokładne zaplanowanie i wizualizację rezultatów leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem. Dzięki temu pacjenci już na początku procesu leczenia wiedzą, jakich efektów mogą się spodziewać.
Komfort – nakładki wykonane są z wygodnego, elastycznego tworzywa. Zaprojektowane indywidualnie, pasują idealnie do zębów danego pacjenta. Łatwo się je zakłada i ściąga, a ich wymiana nie wymaga ingerencji lekarza ortodonty.
Higiena – do codziennej higieny jamy ustnej należy jedynie zdjąć nakładki, a następnie dokładnie je wyszczotkować nie zapominając o samych zębach! Do każdego zestawu alignerów dodawany jest specjalny środek czyszczący ułatwiający ten proces.
Dieta – korzystając z systemu Invisalign® nie jest wymagane stosowanie żadnej specjalnej diety. Nakładki można zdejmować do posiłku aby w pełni się nim cieszyć bez obaw o ich uszkodzenie.
Dyskrecja – nakładki są przezroczyste, a przez to prawie niezauważalne na zębach.
Precyzja – dzięki oprogramowaniu ClinCheck 3D lekarz może precyzyjnie zaplanować leczenie aby indywidualnie zaprojektowane nakładki skutecznie przesuwały zęby na odpowiednią pozycję, a pacjent jeszcze przed rozpoczęciem leczenia może zobaczyć jego efekty.
Szybkie rezultaty – stosowanie nakładek przynosi szybkie efekty. W przypadku lekkich lub umiarkowanych wad zgryzu pierwsze efekty widoczne są już po 6 miesiącach! System ten nie wymaga częstych wizyt kontrolnych, co znacznie zaoszczędza czas zapracowanych osób oraz zmniejsza koszt całego leczenia!
Konsultacje do podjęcia leczenia systemem Invisalign® przeprowadza zawsze certyfikowany lekarz dentysta. Podczas pierwszej wizyty szczegółowo omawia on z pacjentem problemy ze zgryzem dokonując obszernego wywiadu medycznego, na podstawie którego potwierdzi, czy wada kwalifikuje się do korekcji systemem Invisalign®.
Następnie u pacjenta wykonywane są badania obrazowe: RTG, zdjęcia pacjenta i skany za pomocą skanera dzięki którym powstaje indywidualny plan leczenia. Przy użyciu nowoczesnej, cyfrowej wizualizacji jaką daje nam program ClinCheck 3D, pacjent już podczas pierwszej wizyty może zobaczyć jakie będą efekty leczenia i jak długo ono potrwa.
Kolejnym etapem leczenia jest przygotowanie przez laboratorium zestawu indywidualnie zaprojektowanych nakładek, które są idealnie dopasowane do zębów pacjenta. Ich zadaniem jest stopniowe (milimetr po milimetrze) przesuwanie zębów na właściwe miejsce poprzez kontrolowany i precyzyjny nacisk.
Nakładki (alignery) z zestawu wymienia się na nowe co około 1 do 2 tygodni, aż do uzyskania pożądanego efektu. Zgryz korygowany jest już od pierwszego dnia ich noszenia, a po kilku tygodniach można dostrzec pierwsze zmiany wynikające z prawidłowo prowadzonego leczenia.
Aby proces leczenia był prawidłowy, pacjent powinien przychodzić na wizyty kontrolne co 12 tygodni. Certyfikowany lekarz Invisalign® sprawdza, czy leczenie przebiega zgodnie z początkowymi założeniami, a pacjent odbiera kolejne zestawy nakładek.
Czas trwania całego leczenia zależy od stopnia złożoności wady zgryzu oraz innych okoliczności takich jak np. stosowanie się do zaleceń lekarza w prawidłowym użytkowaniu nakładek.
Aparat retencyjny (retainer) ma za zadanie utrwalić efekt leczenia ortodontycznego. Należy go nosić ściśle według wskazówek lekarza Invisalign®, aby zapobiec ponownemu przemieszczaniu się zębów.